Виробники харчових продуктів за допомогою передових технологій намагаються підвищити термін зберігання продукції і зменшити кількість хімічних добавок та консервантів.
Азот як основна складова повітря безпечний, не має кольору, смаку та запаху, хімічно інертний, не змінює консистенцію чи колір продукту. У харчовій промисловості азот зареєстрований як харчова добавка Е-941 і є газовою средою для пакування та зберігання продукції, холодоагентом. Рідкий азот використовують для фасування рідин, створення надлишкового тиску та інертної середовища в пакуванні.
Технологію кріогенної інжекції, що реалізується дозатором рідкого азоту, широко застосовують у лініях пакування під час фасування натуральних соків, негазованих мінеральних вод, напоїв, вина, рослинної олії для створення надлишкового тиску й інертного середовища в тарі з ПЕТФ, алюмінієвих та скляних банках, інших видах упаковки. Інжекцію рідкого азоту застосовують також під час «гарячого фасування» для запобігання деформації тонкостінної упаковки після охолодження і зменшення реалізаційних втрат через нетоварний вигляд упаковки. Крапля азоту після подачі в упаковку інтенсивно випаровується, переходить у газоподібний стан, збільшується в об’ємі у 700 разів. Це фізичне явище дає можливість виконати дві важливі технологічні дії: